Pobjeda Slavije za mirnije proljeće

Nakon zimske pauze nastavljeno je takmičenje u Premijer Ligi BiH.

Ekipa Slavije se u prvom meču nastavka prenstva sastala sa gradskim rivalom i aktuelnim osvajačem Kupa BiH, ekipom Olimpika. Važnost utakmice je bila ogromna, jer se upravo gosti nalaze jedno mjesto ispod sigurne zone opstanka u ovoj sezoni kada ispada šest klubova. Poraz bi svakako doveo ekipu Slavije u težak položaj.

Vjerovatno je pritisak na obje ekipe uslovio da vidimo tvrdu utakmicu.

Slavija je stvorila nekoliko prilika u prvom poluvremene, ali je jedini gol ipak pao u sudijskoj naoknadi vremena sa bijele tačke. Strijelac pogotka je bio najiskusniji u sastavu Slavije, Darko Spalević.

U nastavku je bilo nekoliko prilika na obje strane. Gosti uspjevaju da pogode i prečku Lučićevog gola, ali mreža Slavije je ostala netaknuta. Nije ni domaćin ostao dužan, pa je pogodio stativu, ali su se i gosti odbranili u drugom djelu meča.

Tako je najstariji sarajevski prvoligaš osvojio tri nova boda i pobjegao na osmo mjesto na tabeli i sada mnogo mirnije mogu očekivati naredne mečeve. Prvi naredni se igra u Zvorniku protiv već otpisane Drine.

19. kolo: Slavija – Olimpic 1:0 (Spalević 45’p)

SLAVIJA: Lučić, Ristić, Spalević, Bošković, Radovanović, Vejnović, Čomor, Arsenijević, Barić, Marković, Kartal.

OLIMPIC: Šuljagić, Milović, Radović, Vukomanović, Jovanović, Brković, Muharemović, Mahović, Hadžić, Karić, Uzelac.

Izdvojilo se nekoliko utakmica. Prva je derbi u Mostaru u kojoj ekipa Sarajeva i pored prednosti nije uspjela da dođe do pobjede, te je tako Zrinjski ostao na drugoj poziciji na tabeli.

A Radnik iz Bijeljine je ubjedljivom pobjedom od 3:0 nad ekipom Mladosti, najavio ambicije za najviši plasman na kraju prvenstva.

Vodeći tim na tabeli tuzlanska Sloboda je osvojila bod u Banja Luci, te ostavila domaće sa malim izgledima za opstanak.

Velika nepoznanica tim Željezničara je pobjedio goste iz Širokog Brijega i najavio zanimljivo proljeće.